koncerty
divadlo
prezentace
film
výstavy
přednášky
gastronomie
gala večer
pétanque

sponzoři
partneři

brožura
ceny vstupenek
mapa BB08
bonusy

Electric Bazar Cie

středa 16. 4. ve 20.00 h

Barvitý hudební mix z Bretaně

Klub Alterna, Kounicova 48 [mapa]

Vstupenky: Klub Alterna, Indies, BKC, DPzL

Electric Bazar Cie ve své tvorbě bravurně spojuje zdánlivě neslučitelné. Divoký klarinet se svou naléhavou teskností připomíná klezmerové rejdy, úderná rytmika by klidně mohla závodit s balkánskými dechovkami. Nespoutaná hudba, která je cítit benzínem, potem a tabákem, si svou živočišností jistě získá srdce každého diváka.

www.electric-bazar.net/


Watcha Clan

úterý 18. 3. ve 20.00 h

Nomádi francouzské hudební scény

Klub Alterna, Kounicova 48 [mapa]

Vstupenky: Klub Alterna, Indies, BKC, DPzL

Fascinující smršť hudební energie vznášející se v oblacích electro-dance-worldmusic představí skupina Watcha Clan. Tito muzikanti se svobodnou duší kočovníků, mistrně žonglující s rytmy a jazyky (francouzština, arabština, hebrejština, angličtina), k nám přijedou až z multietnického Marseille. Zapálené texty a chvějící se beaty, často protkané orientálními harmoniemi, podtrhuje nástrojově rozmanité obsazení.

http://www.myspace.com/watchaclan

Fotoreport Watcha Clan (18.3.2008)

Les Trapettistes 

úterý 25. 3. ve 20.00 h

Zábavný hudební kabaret z Burgundska

Klub Alterna, Kounicova 48 [mapa]

Vstupenky: Klub Alterna, Indies, BKC, DPzL

Hudebně-divadelní soubor Les Trapettistes je na pódiu jako doma. Jejich vystoupení charikterizuje hravý styl, dobrá nálada a smysl pro legraci. Svěží, energií sršící představení divákovi nechává prostor k vlastní interpretaci. Podmanivé písně plné citu a rozvernosti přesvědčí publikum každého věku. Akce se koná za podpory Maison de Bourgogne.

www.trapettistes.com/

Les Touffes Krétiennes

středa 26. 3. ve 20.00 h

Šílená punková dechovka

Klub Fléda, Štefánikova 24 [mapa]

Vstupenky: Klub Fléda, Indies, BKC, DPzL,Wolf Music

Les Touffes Krétiennes tvoří členové slavných kapel země Galského kohouta jako jsou Les Hurlements d'Leo nebo Ogres de Barback. Buřičská formace, která disponuje velmi povedeným repertoárem, se pokusí dobýt srdce zdejších fanoušků nejen vlastními písněmi, ale také svéráznými coververzemi věhlasných hitů.

http://www.lestouffeskretiennes.com/
Fotoreport Les Touffes Kretiennes

DJ Or d´œuvre

pátek 28. 3. ve 21.00 h

Současná hvězda DJského nebe

Klub Fléda, Štefánikova 24 [mapa]

Vstupenky: Klub Fléda, Indies, BKC, DPzL,Wolf Music

Jeden z aktuálně nejlepších DJ's na světě vystoupí v rámci večera Scratch. Za rok 2007 má dvě stříbra ze světových finále dvou různých šampionátů. Jedno z DMC a jeho kategorie Battle For World Supremacy a druhé z nedávného světového finále IDA. Gramce roztočí v rytmech od trip-hopu až po drum’n’bass. Očekává se pořádná show.

Dag et Claire 

pondělí 31. 3. ve 20.00 h

Melodický francouzský šanson

Klub Alterna, Kounicova 48 [mapa]

Vstupenky: Klub Alterna, Indies, BKC, DPzL

Akustické duo Dag et Claire společně vystupuje od roku 2006. Začínali v prostředí malých kaváren a klubů, typických svou intimní atmosférou, která se odráží v jejich poeticky laděných písních. Podmanivá hudba plná lehkosti a humoru vypráví s něžností a elegancí příběhy z každodenního života. Přijďte se zaposlouchat do melodií, které vás zaručeně pohladí po duši.

www.myspace.com/1tour2chants


Volapük

středa 2. 4. ve 20.00 h

Strhující experiment napříč hudebními žánry

Klub Alterna, Kounicova 48 [mapa]

Vstupenky: Klub Alterna, Indies, BKC, DPzL

Netradiční kvartet vystupující pod jménem Volapük proplouvá bravurně napříč různými okrajovými žánry. Energická syntéza jazzu, experimentální a populární hudby upoutá na první poslech precizností provedení a permanentně mírně rušivým groovem. Unikátní a nezařaditelný sound podtrhují etnické prvky, které umocňuje přítomnost japonské zpěvačky a violistiky Takumi Fukushima.


Mango Gadzi 

čtvrtek 3. 4. ve 20.00 h

Temperamentní a uhrančivá muzikantská lahůdka

Klub Alterna, Kounicova 48

Vstupenky: Klub Alterna, Indies, BKC, DPzL

Pozvánkou do světa osobitých hudebních kreací je vystoupení skupiny Mango Gadzi. Osm hudebníků potvrzuje svou originalitu v širokém proudu současných stylů mistrným mísením prvků cikánské hudby, flamenca a arabo-andaluzských rytmů. Imaginární hudební jazyk si pohrává se zvukomalebností slov, instinktivní rytmiku dokresluje flamenco v provedení jednoho z hudebníků.

www.mangogadzi.com/